WARSZAWA, POLSKA WARSZAWA, POLSKA

Zamek Królewski w Warszawie

W Zamku Królewskim w Warszawie, w Wieży Grodzkiej otwarta została stała ekspozycja militariów. Kolekcja jest prezentowana w gablotach muzealnych wykonanych przez firmę Vitrum i oświetlona oprawami LED Eye 25S 1W/350 mA w kolorze czarnym.

Jest to pierwsza stała ekspozycja militariów w Zamku Królewskim w Warszawie od czasu jego odbudowy. W gablotach muzealnych można podziwiać m.in. niemiecki rapier pojedynkowy typu pappenheimer z motywem orła w koronie, parę pistoletów skałkowych z 1788 roku z Królewskiej Manufaktury Broni Palnej w Kozienicach, szpadę oficera gwardii przybocznej króla Stanisława Leszczyńskiego, husarskie szable z XVII wieku, osiemnastowieczne pistolety oraz strzelby oraz wiele innych eksponatów broni białej i palnej. Te niezwykle cenne eksponaty zostały umieszczone w gablotach muzealnych, spełniających normy ministerialne i konserwatorskie związane z bezpieczeństwem oraz sposobem przechowywania cennych eksponatów. Do oświetlenia eksponatów zostały wybrane miniaturowe oprawy LED Eye 25S w kolorze czarnym, z wbudowanym źródłem LED 1W w temperaturze barwowej 3000 K. Możliwość obrotu o 360º i nachylenia do 25º ułatwia precyzyjne nakierowanie wiązki światła o rozsyle skupionym 25° na eksponat. Wysoki wskaźnik oddawania barw Ra > 90 gwarantuje doskonałe odwzorowanie kolorów. Oprawy zostały podłączone do transformatorów ściemnialnych HERA LED 350 mA, co pozwala na regulację wartości strumienia świetlnego opraw, tak aby natężenie oświetlenia w gablotach muzealnych było zgodne z wymaganiami konserwatorskimi.

Prezentowane zabytki pochodzą ze zbiorów Zamku Królewskiego w Warszawie, Fundacji im. Ciechanowieckich, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie oraz z kolekcji prywatnych. Powstanie kolekcji militariów z różnych okresów historycznych stało się możliwe dzięki spółce KGHM Polska Miedź S.A., mecenasa Zamku Królewskiego w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nowej Zbrojowni w Zamku Królewskim w Warszawie i podziwiania tej wyjątkowej kolekcji w świetle KRULEN.

Dziękujemy firmie Vitrum za udostępnienie zdjęć.

pokaż więcej
Newsletter
zapisz się

Kontakt

KRULEN TECHNIKA ŚWIETLNA Sp. z.o.o.
Czynne: poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00
T.+48 22 616 60 54
T.+48 22 616 62 73