WARSZAWA, POLSKA WARSZAWA, POLSKA

Salon La Marqueuse

Salon marki La Marqueuse, zlokalizowany w ekskluzywnych wnętrzach Hotelu Europejskiego w Warszawie, został uznany jako jeden z najpiękniejszych butików z biżuterią w Polsce. Oświetlenie gablot jubilerskich w tym butiku zostało zaprojektowane i dostarczone przez naszą firmę w oparciu o profesjonalne oprawy LED niemieckiej firmy HERA i włoskiej firmy DGA. Salon La Marqueuse znajduje się na parterze Hotelu Europejskiego, w części Europejski Boutiques. Wnętrze salonu zostało zaprojektowane przez Magdalenę Kijanko i Studio Modulare. Biżuteria jest eksponowana w otoczeniu porcelanowych dzieł sztuki Dominiki Donde, przepięknych grafik Katarzyny Trzeszczykowskiej oraz inspirowanych sztuką antyczną rzeźb Artema Dmytrenko.

Do oświetlenia gablot we wnękach użyte zostały oprawy regulowane SR 45-LED 4,8 W / 350 mA w kolorze białym. Wysoki strumień świetlny oprawy 485 lm w połączeniu z rozsyłem 40°, gwarantuje doskonałe oświetlenie biżuterii. Specjalny fasetkowy odbłyśnik, wykonany z aluminium, miękko rozprasza światło. Możliwość regulacji w zakresie ±20° to dodatkowy atut tej oprawy – światło jest precyzyjnie ukierunkowane na biżuterię. Dla wzmocnienia efektu przestrzennego i blasku autorskich kolekcji biżuterii La Marqueuse, w gablotach zastosowano opcję mieszania barw światła używając opraw z diodami w temperaturze barwowej 3000 K i 4000 K. Wysoki wskaźnik oddawania barw Ra > 90 zapewnia doskonałe odwzorowanie kolorów.

Punktem centralnym w salonie jest gablota stolikowa, podzielona na 6 stref. Każda z tych stref jest oświetlona przez 4 oprawy Duo Spot 2 x 3 W / 24 V DC, w kolorze czarnym, z dwiema niezależnie regulowanymi główkami. Możliwość obrotu całej oprawy o 360° i niezależnej regulacji elementu ze źródłem LED w zakresie do 300° umożliwia bardzo precyzyjne nakierowanie wiązki światła o rozsyle skupionym 38° na eksponowane rękodzieła sztuki złotniczej, nawet o bardzo niewielkich wymiarach. Dodatkowym atutem jest możliwość regulacji wysokości nóżki oprawy, poprzez tulejkę mocującą oprawę w podstawie gabloty. Wysoki strumień świetlny oprawy Duo Spot (2 x 150 lm) w połączeniu z wysokim wskaźnikiem oddawania barw na poziomie Ra > 90 gwarantują idealny efekt oświetleniowy w gablocie. Biżuteria w drugiej, mniejszej gablocie stolikowej oświetlona jest 4 oprawami Mono Spot 3 W / 24 V DC oraz dodatkowo, w środkowej części gabloty, użyte zostały 2 oprawy Duo Spot 2 x 3 W / 24 V DC. Możliwość niezależnej regulacji obu główek w oprawie Duo Spot doskonale sprawdziło się w tym przypadku – każda z nich jest ustawiona w przeciwnym kierunku, co w połączeniu z oprawami Mono Spot zlokalizowanymi w narożnikach gabloty, zapewnia równomierne rozświetlenie całej powierzchni ekspozycyjnej.

Specjalnie dla tego projektu zmodyfikowane zostały oprawy Crono włoskiej firmy DGA. Aby dostosować się do wysokości gablot stojących, oprawy zostały wyposażone w wysięgniki o długości 50 cm, tworząc wersję Crono-Up. Oprawy Crono wyposażone są w wysokowydajne źródła LED 4 W / 350 mA, emitując strumień świetlny na poziomie aż 400 lm. Specjalna osłona antyolśnieniowa gwarantuje wysoki komfort widzenia dla klientów i personelu salonu. Regulacja oprawy w zakresie ± 80° pozwala na precyzyjne ukierunkowanie światła o wiązce 15° na biżuterię.

Całość projektu została uzupełniona systemem LED-2-Link, z którego stworzone zostały 4 słupki oświetleniowe w kolorze czarnym, w gablocie ekspozycyjnej. Każdy słupek o wysokości 50 cm został wyposażony w dwa miniaturowe reflektorki LED-2-Link Spot 1,5 W / 24 V DC, dopasowane wzorniczo do opraw Mono Spot i Duo Spot w gablotach stolikowych.

Serdecznie zapraszamy do salonu La Marqueuse w Hotelu Europejskim w Warszawie. Wnętrze tego niezwykłego butiku olśniewa i na długo pozostaje w pamięci, tak samo jak niezwykła i przepiękna biżuteria prezentowana w gablotach. Dziękujemy firmie La Marqueuse za udostępnienie zdjęć salonu.

pokaż więcej
Newsletter
zapisz się

Kontakt

KRULEN TECHNIKA ŚWIETLNA Sp. z.o.o.
Czynne: poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00
T.+48 22 616 60 54
T.+48 22 616 62 73