RAPDEX - system wymiany układu zapłonowego NORKA

Przyszłościowe podejście do systemów oświetlenia, w których stosowane są trwałe oprawy LED z możliwością szybkiej wymiany ochronnego klosza zintegrowanego z odbłyśnikiem i układu zapłonowego, to oszczędność czasu i pieniędzy.

Istnieje wiele niezaprzeczalnych zalet efektywnych źródeł LED i układów zapłonowych, takich jak energooszczędność, możliwość łatwego zintegrowania z systemem sterowania, lecz ich wewnętrzne funkcjonowanie jest bardziej złożone, niż opraw oświetleniowych na konwencjonalne źródła światła. Trwałość indukcyjnych układów zapłonowych jest wręcz nieograniczona, natomiast nawet najwyższej jakości układy zapłonowe LED muszą być w pewnym momencie wymienione ze względu na ich żywotność. Tak samo ograniczona jest żywotność źródeł LED.

W wielu przypadkach układy zapłonowe i źródła LED muszą być wymienione po 60.000 godzin pracy, podczas gdy korpus oprawy jest nadal w doskonałym stanie. Dlatego też firma NORKA stawia na zrównoważony rozwój i ekologię: w oprawach NORKA można wymienić jedynie układ zapłonowy i nadal używać tej samej oprawy – przez kolejne 60.000 godzin!

RAPDEX to opracowany przez firmę NORKA system szybkiej wymiany układu zapłonowego, który umożliwia błyskawiczną i łatwą wymianę układu, gdy jego żywotność dobiegnie końca. Nie ma konieczności demontażu opraw oświetleniowych, ponieważ układy zapłonowe i okablowanie oprawy są wyposażone w połączenie gniazdowo-wtykowe, które umożliwia wypięcie starego układu i wpięcie nowego w ułamku sekundy. Dodatkowo, układ zapłonowy jest zintegrowany z pokrywą dostępu. Zaleta takiego rozwiązania to bezproblemowa konserwacja w miejscu zamontowania opraw, oszczędność czasu i pieniędzy. Z nowym kloszem ochronnym zintegrowanym z odbłyśnikiem i źródłem LED, oprawa oświetleniowa ponownie staje się najnowocześniejszym rozwiązaniem i będzie działać przez kolejne 60.000 godzin.

System RAPDEX jest dostępny dla szerokiej gamy przemysłowych i kolejowych opraw LED NORKA: BRÜNN LED, ERFURT LED, FULDA LED, GENF, GERA LED, JENA LED, PRAG LED, VARSOVIA LED.

pokaż więcej
Newsletter
zapisz się

Kontakt

KRULEN TECHNIKA ŚWIETLNA Sp. z.o.o.
Czynne: poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00
T.+48 22 616 60 54
T.+48 22 616 62 73