warszawa, polska warszawa, polska

PACIFIC - oświetlenie gablot

Właściwe oświetlenie mebli i gablot jubilerskich ma kluczowe znaczenie dla atrakcyjnej prezentacji biżuterii oraz zegarków i niewątpliwie jest elementem wpływającym na wzrost sprzedaży. Dlatego też, tak ważne jest użycie w gablotach profesjonalnych opraw LED dla jubilerów.

W prezentowanym projekcie oświetlenia mebli i gablot dla firmy PACIFIC zastosowane zostały profesjonalne jubilerskie oprawy LED niemieckiej firmy HERA. Założeniem projektu było uzyskanie wysokiego poziomu natężenia oświetlenia wewnątrz mebli i gablot, przy jednoczesnej eliminacji efektu olśnienia oraz pełnej integracji oświetlenia z wzornictwem mebli.

Projekt przewidywał kilka rodzajów mebli i gablot, o różnych wymiarach. Oświetlenie musiało być indywidulanie dostosowane do każdego z nich. W półkach meblowych zastosowano oprawy liniowe LED IN Stick SF, wyprodukowane na zamówienie, w długościach dostosowanych do wewnętrznych wymiarów każdego z mebli. W każdej z opraw wbudowana jest taśma LED Tape 600, o bardzo wysokim wskaźniku oddawania barw Ra / CRI > 95, co gwarantuje idealne odwzorowanie kolorów oświetlanych zegarków. Taśma osłonięta jest matowym kloszem, o wysokim stopniu przepuszczalności światła. Dzięki temu, z jednej strony brak jest widocznych punktów LED – oprawa świeci jednolicie na całej długości i nie powoduje efektu „koralików” odbijających się od oświetlanej biżuterii (co wywołuje dyskomfort u oglądających produkty klientów), a z drugiej strony redukcja strumienia świetlnego, wynikająca z zastosowania matowego klosza, jest nieznaczna. Na obu końcach oprawy zamontowane są estetyczne końcówki w kolorze dopasowanym do jej korpusu.

W kubicznych gablotach szklanych zastosowano oprawy LED Duo Spot 2 x 3 W, z możliwością regulacji kierunku świecenia. Wysokość nóżki oprawy LED Duo Spot może być dostosowana do wysokości gabloty, a oba punkty LED są niezależnie regulowane, co umożliwia precyzyjne ukierunkowanie wiązki światła o rozsyle 38° na produkty. Wysoki wskaźnik oddawania barw Ra / CRI > 90 to dodatkowy atut tej oprawy.

W długich gablotach szklanych zastosowano taśmę LED Tape 1200 wbudowaną w profil aluminiowy. Taśma LED Tape 1200 charakteryzuje się wysokim strumieniem świetlnym 1560 lm/m, bardzo wysokim wskaźnikiem oddawania barw Ra / CRI > 95 oraz bardzo gęstą lokalizacją chipów LED, dzięki czemu uzyskana została jednolita linia świetlna, bez widocznych pojedynczych punktów LED.

W wysokiej gablocie szklanej, górna półka została oświetlona 2 narożnymi oprawami LED Corner, mocowanymi do szklanej szyby za pomocą przezroczystej, samoprzylepnej taśmy. Oprawy są idealnie dopasowane do wymiarów gabloty i stanowią integralną jej część. W tych oprawach także zostały zastosowane taśmy LED Tape 600, osłonięte matowym kloszem.

Wszystkie zastosowane w projekcie źródła LED są temperaturze barwowej 4000 K. Wybór profesjonalnego oświetlenia od jednego producenta zagwarantował zachowanie tej samej barwy światła dla różnych rodzajów opraw, a wysoka jakość niemieckich opraw jest gwarancją niezawodności i trwałości przez długi czas. Ta gwarancja jakości jest niezwykle ważna w branży jubilerskiej, ponieważ nic tak nie deprecjonuje oświetlanej biżuterii jak złej jakości oświetlenie, gdy w oprawach każdy chip LED ma inna barwę, odbija się tworząc wzór koralików na biżuterii, a po kilku miesiącach pojedyncze diody zaczynają migotać lub przygasać.

Dziękujemy firmie ALBO Wyposażenie Sklepów i Gastronomii Marek Pierewoj, która wyprodukowała te piękne meble i gabloty, za udostępnienie zdjęć.

pokaż więcej
Newsletter
zapisz się

Kontakt

KRULEN TECHNIKA ŚWIETLNA Sp. z.o.o.
Czynne: poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00
T.+48 22 616 60 54
T.+48 22 616 62 73