Oświetlenie łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie - Kraków Krzemionki

Z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy dostawy opraw oświetleniowych dla projektu „Budowa łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki”. Jest to kluczowa inwestycja realizowana obecnie przez Spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Krakowie.

W ramach inwestycji wybudowane zostały dwa tory na estakadach o łącznej długości 2,6 km pomiędzy liniami kolejowymi Kraków Główny – Medyka oraz Kraków Płaszów – Oświęcim. Estakady kolejowe połączyły zmodernizowane i przebudowywane przystanki osobowe Kraków Zabłocie i Kraków Krzemionki. Efektem inwestycji będzie szybsza podróż z Krakowa Głównego do Skawiny, Oświęcimia i do Zakopanego. Nowa łącznica umożliwi także komunikację między stacjami Kraków Główny i Kraków Bonarka oraz usprawni ruch aglomeracyjny.

Prace nad projektem oświetlenia rozpoczęliśmy w 2013 roku. Do oświetlenia obu przystanków osobowych wybrane zostały trwałe i niezawodne oprawy kolejowe NORKA, posiadające dopuszczenie Spółki PKP PLK S.A. do stosowania na obiektach kolejowych. Ze względu na szeroki zakres projektu i konieczność dostosowania konkretnych rozwiązań oświetleniowych do wymogów technicznych i architektonicznych danych obszarów, zastosowane zostały różne typy opraw oświetleniowych, co pozwoliło na perfekcyjne wkomponowanie oświetlenia w architekturę przystanków, przy jednoczesnym spełnieniu rygorystycznych wymogów normatywnych stawianych oświetleniu kolejowemu.

Z dużą satysfakcją zrealizowaliśmy niezwykle wymagający pod względem technicznym system oświetlenia peronów zadaszonych przystanku Kraków Zabłocie. Kolejny raz mieliśmy okazję zastosować system oświetlenia WRATISLAVIA z indywidualnie dostosowanym do warunków technicznych systemem podwieszenia do zadaszenia. Różne poziomy zadaszenia na przystanku Kraków Zabłocie wymagały nieszablonowych rozwiązań konstrukcyjnych. Dodatkowo w systemie WRATISLAVIA zintegrowany został także system nagłośnienia i monitoringu. Prace przy łącznicy kolejowej zbliżają się do końca i wkrótce rozpoczną się odbiory oraz prace uzupełniające. Mamy nadzieję, że już wkrótce pasażerowie będą mogli korzystać z nowoczesnych przystanków kolejowych. Wtedy także szczegółowo przedstawimy nasze rozwiązania oświetleniowe w tym projekcie.

Ofertę opraw kolejowych znajdą Państwo na naszej stronie pod tym linkiem.

Poniżej prezentujemy wybrane oprawy kolejowe zastosowane w tym projekcie.

 

pokaż więcej
Newsletter
zapisz się

Kontakt

KRULEN Sp. z.o.o.
Czynne: poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00
T. +48 22 616 60 54
T. +48 22 616 62 73