WARSZAWA, POLSKA WARSZAWA, POLSKA

Oświetlenie figury Matki Bożej

Aby uczcić 60 rocznicę objawień Matki Bożej na wieży kościoła św. Augustyna na warszawskim Muranowie tzw. „Cudu na Nowolipkach”, jeden z naocznych świadków tego zdarzenia, zlecił naszej firmie wykonanie projektu oświetlenia figury Matki Bożej w złoconej koronie, z różańcem na ręku, która stoi na dziedzińcu tego kościoła.

7 października 1959 roku, według relacji świadków, na tle pozłacanej kuli znajdującej się u podstawy krzyża wieńczącego wieżę kościoła, oczom wiernych ukazać się miała Matka Boża. Objawienia Matki Bożej odbywały się przez kolejne dni, w obecności licznie zgromadzonych przed kościołem osób.

Do oświetlenia figury Matki Bożej wybrano dwa kompaktowe projektory LOVO, niemieckiej firmy Hofmeister, o wąskim rozsyle światłości 15°. Dzięki czemu wiązka światła została skoncentrowana na postaci Matki Bożej, co pozwoliło na jej wyeksponowanie na tle budynku świątyni. Światło w ciepłej barwie (3000 K), emitowane przez projektory LOVO, podkreśla każdy detal rzeźby, a także uwydatnia blask złoconej korony na skroniach Matki Bożej. Możliwość obrotu projektora o 300° i nachylenia o 90° zagwarantowało precyzyjne ukierunkowanie wiązki światła na figurę.

Projektory LOVO wykonane są z odpornego na korozję i warunki atmosferyczne, odlewanego ciśnieniowo aluminium, malowane proszkowo na kolor antracyt. Układ zapłonowy jest zintegrowany z podstawą projektora. Wysoki stopień ochrony IP 65 gwarantuje zachowanie szczelności oprawy przez cały okres jej użytkowania. Neutralne wzornictwo oraz niewielkie wymiary projektorów LOVO, sprawiają, że są one idealnie zintegrowane z otoczeniem i cała uwaga wiernych skupia się na oświetlonej figurze Matki Bożej.

Dziękujemy Proboszczowi Parafii św. Augustyna za udzielenie zgody na wykonanie zdjęć.

pokaż więcej
Newsletter
zapisz się

Kontakt

KRULEN TECHNIKA ŚWIETLNA Sp. z.o.o.
Czynne: poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00
T.+48 22 616 60 54
T.+48 22 616 62 73