Oprawy LED dla kolei i transportu publicznego - Program 2022

Prezentujemy nasz najnowszy katalog opraw LED z dopuszczeniem Spółki PKP PLK S.A. do oświetlania infrastruktury kolejowej oraz obiektów transportu publicznego.

Katalog „Oprawy LED dla kolei i transportu publicznego - Program 2022” obejmuje szeroki asortyment opraw LED produkowanych przez niemiecką firmę NORKA GmbH. Wszystkie ujęte w nim oprawy kolejowe wyposażone zostały w najnowsze generacje źródeł światła LED i układów zasilających. Z ich wykorzystaniem możliwe jest zaprojektowanie oświetlenia dla wielu obszarów, m.in. peronów zadaszonych i niezadaszonych, przejść podziemnych, stacji metra, dworców kolejowych i autobusowych, hal naprawczych i remontowych oraz wszelkich innych obiektów związanych z transportem publicznym.

Szczególnie interesującą nowością w tym programie opraw LED jest funkcja easy eXchange LED i easy eXchange DRIVER. Oprawy NORKA przeznaczone są do stosowania w najbardziej wymagających warunkach otoczenia. Przede wszystkim wyróżniają się długą żywotnością i wysoką odpornością na szeroką gamę chemikaliów i innych czynników środowiskowych. Dzięki swojej doskonałej trwałości, korpusy opraw NORKA są często trwalsze niż żywotność wbudowanych elementów elektronicznych. Dlatego przy wyborze oprawy kolejowej warto pomyśleć również o przyszłości: wybierając oprawę z funkcją easy eXchange, w której można szybko i łatwo wymienić układ zasilający i moduł LED pod koniec okresu ich żywotności. Zamontowane oprawy LED mogą więc ponownie spełniać swoje zadania, bez konieczności wymiany kompletnych opraw na nowe. Oznacza to oszczędność kosztów, oszczędność czasu instalacji oraz oszczędność zasobów i ochronę środowiska.

Ponieważ w 2023 roku, na mocy dyrektywy RoHS, zakazane będzie wprowadzanie do obrotu na terenie Unii Europejskiej świetlówek liniowych T5 i T8, a także świetlówek kompaktowych, przygotowaliśmy dla Państwa zestawienie opraw kolejowych NORKA na konwencjonalne źródła światła wraz z ich odpowiednikami LED (załącznik E). Tym samym wymiana na oprawy LED 1 : 1 jest prostsza niż kiedykolwiek.

Wybrane oprawy kolejowe LED z naszej oferty mogą być także zintegrowane z systemem profili aluminiowych firmy Fischer. Systemy te zostały zastosowane m.in. na peronach stacji Kraków Główny, Bydgoszcz Wschód, czy też Kraków Zabłocie. Indywidualnie dla każdego projektu możliwe jest zaprojektowanie przebiegu systemu profili oraz dostosowanie ich podwieszenia do konstrukcji zadaszenia peronu. Dodatkowo w profilach FISCHER można montować głośniki, system monitoringu i informacji wizualnej, a także prowadzić okablowanie innych instalacji peronowych. System jest zatem „szyty na miarę” i produkowany na zamówienie, zgodnie z projektem oświetlenia i koncepcją architektoniczną.

Katalog w wersji elektronicznej dostępny jest w dziale KATALOGI pod tym linkiem.

Natomiast szczegółową prezentację opraw kolejowych LED z dopuszczeniem Spółki PKP PLK S.A znajdą Państwo na naszej stronie w dziale „Oświetlenie przemysłowe”.

pokaż więcej
Newsletter
zapisz się

Kontakt

KRULEN TECHNIKA ŚWIETLNA Sp. z.o.o.
Czynne: poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00
T.+48 22 616 60 54
T.+48 22 616 62 73