Łącznica kolejowa Kraków Zabłocie - Kraków Krzemionki

Z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy dostawy opraw oświetleniowych dla projektu „Budowa łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki”. Jest to kluczowa inwestycja realizowana obecnie przez Spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Krakowie.

W ramach inwestycji wybudowane zostały dwa tory na estakadach o łącznej długości 2,6 km pomiędzy liniami kolejowymi Kraków Główny – Medyka oraz Kraków Płaszów – Oświęcim. Estakady kolejowe połączyły zmodernizowane i przebudowywane przystanki osobowe Kraków Zabłocie i Kraków Krzemionki. Efektem inwestycji będzie szybsza podróż z Krakowa Głównego do Skawiny, Oświęcimia i do Zakopanego. Nowa łącznica umożliwi także komunikację między stacjami Kraków Główny i Kraków Bonarka oraz usprawni ruch aglomeracyjny.

Prace nad projektem oświetlenia rozpoczęliśmy w 2013 roku. Do oświetlenia obu przystanków osobowych wybrane zostały trwałe i niezawodne oprawy kolejowe NORKA, posiadające dopuszczenie Spółki PKP PLK S.A. do stosowania na obiektach kolejowych. Ze względu na szeroki zakres projektu i konieczność dostosowania konkretnych rozwiązań oświetleniowych do wymogów technicznych i architektonicznych danych obszarów, zastosowane zostały różne typy opraw oświetleniowych, co pozwoliło na perfekcyjne wkomponowanie oświetlenia w architekturę przystanków, przy jednoczesnym spełnieniu rygorystycznych wymogów normatywnych stawianych oświetleniu kolejowemu.

Z dużą satysfakcją zrealizowaliśmy niezwykle wymagający pod względem technicznym system oświetlenia peronów zadaszonych przystanku Kraków Zabłocie. Kolejny raz mieliśmy okazję zastosować system oświetlenia WRATISLAVIA z indywidualnie dostosowanym do warunków technicznych systemem podwieszenia do zadaszenia. Różne poziomy zadaszenia na przystanku Kraków Zabłocie wymagały nieszablonowych rozwiązań konstrukcyjnych. Dodatkowo w systemie WRATISLAVIA zintegrowany został także system nagłośnienia i monitoringu. Prace przy łącznicy kolejowej zbliżają się do końca i wkrótce rozpoczną się odbiory oraz prace uzupełniające. Mamy nadzieję, że już wkrótce pasażerowie będą mogli korzystać z nowoczesnych przystanków kolejowych. Wtedy także szczegółowo przedstawimy nasze rozwiązania oświetleniowe w tym projekcie. Ofertę opraw kolejowych znajdą Państwo na naszej stronie pod tym linkiem.

Pod adresem http://www.zablocie-krzemionki.pl spółka PKP PLK S.A. przygotowała dedykowany budowie łącznicy kolejowej serwis internetowy, gdzie mogą się Państwo zapoznać ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi projektu oraz na bieżąco śledzić postęp prac. Powyżej publikujemy kilka zdjęć udostępnionych przez spółkę PKP PLK S.A. na stronie projektu.

Poniżej prezentujemy wybrane oprawy kolejowe zastosowane w tym projekcie.

 

pokaż więcej
Newsletter
zapisz się

Kontakt

KRULEN TECHNIKA ŚWIETLNA Sp. z.o.o.
Czynne: poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00
T.+48 22 616 60 54
T.+48 22 616 62 73