bytom, polska bytom, polska

Iluminacja krzyża

Precyzyjne oświetlenie tylko jednego, wybranego elementu budynku to wyzwanie dla projektanta oświetlenia. Fachowa wiedza z zakresu techniki świetlnej oraz doskonała znajomość oferowanego asortymentu opraw oświetleniowych pozwala na wybór, wśród kilku tysięcy dostępnych pozycji, tej oprawy oświetleniowej, która idealnie spełni oczekiwania użytkownika odnośnie efektu oświetleniowego. Realizujemy duże i średniej wielkości inwestycje oświetleniowe, ale często te małe projekty oświetleniowe sprawiają nam więcej satysfakcji, ponieważ ostateczny efekt oświetleniowy jest wyjątkowo ciekawy.

Proboszcz Parafii św. Józefa Robotnika w Bytomiu zwrócił się do nas z prośbą o przedstawienie propozycji mocnego oświetlenia metalowego krzyża znajdującego się na wieży kościoła. Krzyż miał być widoczny z odległych punktów obserwacji, a światło skoncentrowane wyłącznie na nim, bez odkładania się światła na bryle kościoła i przy jak najmniejszym udziale światła przeszkadzającego. Odległość możliwego miejsca montażu opraw do krzyża wynosiła ok. 15 m.

W celu osiągnięcia wymaganego efektu wybrano 2 projektory wąskostrumieniowe LOVO niemieckiej firmy Hoffmeister, o bardzo wąskim rozsyle światłości (10°). Pozwoliło to na skoncentrowanie wiązki światła na krzyżu i jego wyeksponowanie na tle bryły budynku świątyni. Źródłem światła w projektorze LOVO są diody LED o mocy 28 W, w temperaturze barwowej 4000 K; strumień świetlny 2400 lm. Korpus projektora wraz z uchwytem wykonany jest z odpornego na korozję odlewu aluminiowego, stopień ochrony IP 65, I klasa ochronności.

Projektory zostały zamontowane na słupach z istniejącymi oprawami do oświetlenia terenu przed kościołem. Lokalizacja opraw LOVO została dobrana w taki sposób, aby kierunek ich świecenia nie powodował zjawiska światła przeszkadzającego dla mieszkańców pobliskiego osiedla.

Dziękujemy Proboszczowi Parafii św. Józefa Robotnika w Bytomiu za udostępnienie zdjęć.

pokaż więcej
Newsletter
zapisz się

Kontakt

KRULEN TECHNIKA ŚWIETLNA Sp. z.o.o.
Czynne: poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00
T.+48 22 616 60 54
T.+48 22 616 62 73