HAMM IP65 - oprawa przemysłowa w wersji UV-C (do dezynfekcji)

W związku z rosnącym zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2, nasz partner firma NORKA GmbH, wznowił produkcję opraw przemysłowych HAMM IP65 w specjalnej wersji UV-C, przeznaczonej do dezynfekcji pomieszczeń i powietrza promieniowaniem nadfioletowym. Promieniowanie bakteriobójcze UV-C (100-280 nm) jest wykorzystywane do sterylizacji pomieszczeń i urządzeń, ze względu na wysoką skuteczność w dezaktywacji bakterii, wirusów, pleśni, grzybów i innych drobnoustrojów. Szczególnego znaczenia, w dobie światowej pandemii, nabiera zatem wykorzystanie promieniowania UV-C do walki z koronawirusem.

Oprawy przemysłowe HAMM mają wysoki stopień szczelności IP65 zapewniony przez specjalny system krótkich uszczelek NORKA. Odporny na warunki atmosferyczne korpus oprawy wykonany jest z polimeru wzmocnionego włóknem szklanym. Wersja do świetlówek bakteriobójczych UV-C wyposażona jest w lustrzany aluminiowy odbłyśnik pozwalający na ukierunkowanie rozproszonego światła ultrafioletowego i tym samym na bezpieczne użytkowanie oprawy. Wbudowany elektroniczny układ zapłonowy, okablowanie przelotowe 4x1,5mm². Długość oprawy 932 mm.

Oprawa HAMM w wersji UV-C występuje w 2 wariantach:
- do świetlówki bakteriobójczej T8 30 W G13 (np. Philips TUV 30W 1SL/25),
- do świetlówki bakteriobójczej T8 55 W HO G13 (np. Philips TUV 55W HO 1SL/6).

Parametry i konstrukcja oprawy HAMM w wersji UV-C pozwalają na jej zastosowanie w różnorodnym środowisku, gdzie wymagane są oprawy o podwyższonym stopniu ochrony IP 65. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie w zakładach przemysłowych (np. w przemyśle spożywczym), do dezynfekcji zarówno całych pomieszczeń, jak i konkretnych płaszczyzn roboczych, czy urządzeń używanych w codziennej pracy. Ponadto, można ją stosować również w szpitalach, magazynach, sklepach, biurach, a więc wszędzie tam, gdzie zależy nam na odkażeniu powietrza ze szkodliwych właściwości wirusów, bakterii, pleśni czy grzybów. Wybierając oprawę HAMM w wersji UV-C użytkownik otrzymuje trwałe, sprawdzone i bezpieczne rozwiązanie, gotowe do długotrwałej pracy bez zakłóceń. Oprawy objęte są 5-letnią gwarancją producenta.

Osoby zainteresowane otrzymaniem oferty cenowej, prosimy o kontakt z naszą firmą. Karta informacyjna oprawy dostępna jest pod tym linkiem.

Oświadczenie dotyczące stanowiska Międzynarodowej Komisji Oświetleniowej (CIE) w sprawie promieniowania nadfioletowego (UV) jako środka ograniczającego ryzyko rozprzestrzeniania się COVID-19 znajduje się pod tym linkiem.

Zalecenia podsumowujące CIE
Produkty emitujące promieniowanie UV-C są niezwykle przydatne w dezynfekcji powietrza i powierzchni,czy sterylizacji wody. CIE i WHO ostrzegają przed stosowaniem lamp dezynfekcyjnych UV do odkażania rąk lub innych obszarów skóry (WHO, 2020), chyba, że jest to klinicznie uzasadnione. Promieniowanie UV-C może być bardzo niebezpieczne dla ludzi i zwierząt, dlatego może być stosowane tylko wtedy, gdy produkty wytwarzające to promieniowanie są o odpowiedniej konstrukcji, która spełnia przepisy bezpieczeństwa lub stosowane w ściśle kontrolowanych warunkach, w których priorytetem jest bezpieczeństwo człowieka, polegające na zapewnieniu nieprzekraczalności maksymalnych dopuszczalnych ekspozycji na promieniowanie UV, określonych w ICNIRP (2004) i IEC / CIE (2006). Do właściwej oceny UV i zarządzania ryzykiem niezbędne są odpowiednie pomiary UV.

pokaż więcej
Newsletter
zapisz się

Kontakt

KRULEN TECHNIKA ŚWIETLNA Sp. z.o.o.
Czynne: poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00
T.+48 22 616 60 54
T.+48 22 616 62 73