Czerwona kartka dla indukcyjnych układów zapłonowych

13.04.2017 roku wchodzi w życie 3 etap rozporządzenia Komisji Europejskiej nr WE/245/2009 odnośnie wykonania dyrektywy 2009/125/WE Parlamentu Europejskiego i Rady, ustanawiającej ogólne zasady ustalania wymogów dotyczących ekoprojektu dla produktów związanych z energią. Od tego momentu stateczniki magnetyczne w klasie efektywności energetycznej B2 nie będą mogły być już stosowane.

Dyrektywa określa, że tylko układy zapłonowe w klasie A1 BAT (z możliwością ściemniania) i co najmniej A2 (bez możliwości ściemniania) mogą być wprowadzane na rynek europejski. Układy zapłonowe w niższych klasach efektywności energetycznej mogą być produkowane dalej jedynie pod specjalnymi warunkami (np. do zastosowania w oświetleniu awaryjnym, czy też w instalacjach znajdujących się w elektrowniach jądrowych).

Firma NORKA GmbH, wiodący producent opraw oświetleniowych do najtrudniejszych warunków środowiskowych, jest w pełni przygotowana na nadchodzące zmiany. Oprawy przemysłowe NORKA z indukcyjnymi układami zapłonowymi zostają wycofane z oferty z dniem 13.04.2017. W ofercie natomiast pozostają oprawy przemysłowe wyposażone w nowoczesne, elektroniczne układy zapłonowe spełniające wymagania dyrektywy dotyczące klas efektywności energetycznej. Oprawy świetlówkowe firmy NORKA wyposażone są w elektroniczne układy zapłonowe w klasach od A1 BAT do A2, natomiast w zamian za oprawy na wysokoprężne lampy wyładowcze - w ofercie są ich odpowiedniki ze źródłami światła LED, które znajdą Państwo na naszej stronie w dziale oświetlenie przemysłowe.

pokaż więcej
Newsletter
zapisz się

Kontakt

KRULEN Sp. z.o.o.
Czynne: poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00
T.+48 22 616 60 54
T.+48 22 616 62 73